vinice1.jpgvinice2.jpgvinice3.jpgvinice4.jpgvinice5.jpgvinice6.jpg

Míšky

V Míškách pěstujeme Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín červený, Zweigeltrebe a Merlot. Vinice byla vysázená v roce 2002. Keře jsou vedeny na jeden kmínek a jeden tažeň. Zatížení keře je max. 1,5 – 2 kg hroznů. Poloha vinice je jižní, půda písčitohlinitá. Nejlepší viniční trať v Polešovicích.

Nové hory

V Nových Horách jsme na podzim roku 2003 vysázeli Frankovku, Sylvánské zelené a na jaře roku 2004 Rulandské bílé a Ryzlink rýnský. Keře jsou vedeny na dva kmínky, jeden tažeň a čípek. Nové Hory se svojí polohou jižního svahu, hlinitojílovitou půdou a nádherným výhledem na Bílé Karpaty a Zlínský kraj patří k nejlepším tratím v Polešovicích. V této vinici nabízíme ochutnávku vína, posezení v roubené chaloupce s doškovou střechou.

Slunečné

Taktéž v roce 2002 byla vysázena vinice Slunečné, kde jsou jenom červené odrůdy Rulandské modré a Cabernet Sauvignon. Poloha vinice je jihovýchodní, půda hlinitopísčitá. Keře vedené na jeden kmínek, jeden tažeň. Z hroznů vypěstovaných na jednom keři vyrobíme jednu láhev vína.

SEO